streda 19. decembra 2012

2012 Chawangpu Jingmai Gu Shu Xiao Bing Cha

Dnes sme sa dostali k tejto vzorke. Poslal mi ju p. Novak ako darček ku keramike. Tento sheng sa dá zakúpiť na chawangshop.com. Tak sme dumali, že čo to asi môže byť zač. Už pri prvom kontakte s rozohriatou konvičkou intenzívne zavoňal. To je dobrá predzvesť.

Today we got to this sample. Mr. Novak sent it to me as a gift to the ceramics. This sheng can be purchased at chawangshop.com. So we were musing what it could be. Already at the first contact with the warm pot it smelled very intensivley. This is a good omen.


Vôňa je ovocno kvetová, sladká, pripomína horúci varený džem.

The scent is fruit-flower, sweet, with the flavour of cooked jam.


Prvý nálev sme zvolili 30 sekúnd. Farbu viď dole.

The first steep we chose 30 seconds. The color see below.


Chuť prvého nálevu je veľmi zaujímavá. Horkosť, veľmi jemnučká, sa prelína so sladkosťou pripomínajúcu med ktorá sa mení na jemne ovocnú.

The taste of the first steep is very interesting. The bitterness, very soft, is blended with the sweetness like honey which turns to fine fruity.


 Druhý nálev, viď o poschodie vyššie je o dosť intenzívnejší s vačšou horkosťou, stále však príjemnou.

The second steep, see one floor above, is pretty more intensive with the bigger bitterness, but still pleasant. 
V treťom náleve sa všetka tá ovocnosť stráca a nastupuje ešte väčšia horkosť.

In the third steep all the fruitness is losing and an even greater bitterness is coming.Človek by čakal že tretí nálev bude najsilnejší. Kdepak Mařenko. Štvrtý je tak silný že by položil aj Chucka Norrisa. Troška ma aj povykrúcalo. Vlado sa len škeril. Toto je jeho šálka kávy. Nie moc dobré prirovnanie keďže je toto čajová stránka, ale tak čo už.

You'd wait that the third steep will be stronger. No fear! The fourth is so strong that it would put even Chuck Norris style. It wringed even me a little bit. Vlado was just making his faces. This is his cup of coffee. It is not a very good comparison since this is a tea page, but so what. Piaty sa vrátil do normálu, takže ho môžu piť aj príbuzní Chucka.
Šiesty je už vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

The fifth went back to normal, so even the relatives of Chuck can drink it.
The sixth is already suitable for the pregnant and nursing women.


Celkovo tých 8 nálevov zvládne. Aj keď tie posledné dva treba podržať v horúcej vode o dosť dlhšie. 3-4 minúty. Samozrejme že záleží ja chuti každého.

Overall, those 8 steeps it can handle. Even if those last two need to be hold in hot water a bit longer. 3-4 minutes. Of course it depends on the taste of the every single man.

4 komentáre:

 1. Krásna konvička v akcii, len tak ďalej Michal !

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Máš opravdu nádherné fotky - živíš se tím?
  A dobrý tah s dvoujazyčným popisem!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj! Dakujem pekne. Pracujem ako kameraman a troska fusujem aj do fotografovania :) Velmi ma to bavi ;)

   Odstrániť