Sheng Puerh Youle 2012


Dnes sme testovali Youle 2012 od Peťa z pu-erhu.sk. Zvolili sme "netradičné" miesto. Nie pod altánkom ako vždy, ale pekne na slniečku. Jednak bol obsadený, jednak kvôli foto  aby bolo dobre svetlo a v neposlednom rade, aby sme aj na konci leta ešte nachytali troška bronzu. Použili sme konvičku s obsahom 100 ml na 7 gramovú vzorku. 


Vôňa tohoto čajíku je marhuľová, veľmi jemná, sladká. Farba je svetlo-žltá.


Prvý nálev sme zvolili cca 30 sekúnd. Farba je svetlo žltá. Na to že je nálev tak krátky, chuť je výrazná. Horkosť je tak isto výrazná. Miestami trpkosť. Dochuť je krásna lekvárová.

Druhý nálev sme zvolili ešte kratší cca 15 sekúnd keďže už prvý nálev bol výrazný. Chceli sme vedieť čo za takú krátku dobu tento krásavec dokáže. Chuť, farba, vlastne všetko je rovnaké ako pri prvom náleve. 

Tretí nálev bol cca 20 sekúnd.  Kľudne by som mohol stlačiť na riadku vyššie Ctrl c a tu dole stlačit Ctrl v. 

Štvrtý nálev bol cca 50 sekúnd.  Horkosť je stále výrazná, chuť tak isto výrazná, dochuť marhulová.

Piaty nálev sme zvolili cca 1:15 min. Chuť je len mierne menej intenzívna, ale nejak výrazne sa nemení. 


Šiesty nálev bol cca 2 min. Dochuť je stále marhuľová, zostáva nám horkosť v ústach. Výrazná chuť čaju pomaličky ustupuje.

Siedmy nálev = cca 3 minutky. Horkosť ustupuje, aj čajík pomaličky ale isto zoslabuje.

Nálev číslo osem sme sa rozhodli nechať lúhovať 7 minút keďže čajík pomaličky zoslabuje. Chuť je rovnaká ako pri siedmom náleve.

Deviaty nálev sme nechali 12 minút. Chuť je aj po dlhšom lúhovaní slabšia. Čo je zaujímavé, marhuľová dochuť tam stále je.


Tento čajík vie byť teda pekne výrazný! Teda aspoň pre nás. Skôr by sme ho odporučili milovníkom ktorí majú radi horko-sladkastú chuť. Od Peťa nás čakajú ešte dva čajíky, ManNuo 2012 a BaDa 2012. Dúfam že sa k nim čoskoro dostaneme pretože čo iný čajík to úplne iný útok na naše chuťové kanáliky!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára