nedeľa 12. mája 2013

Lao Banzhang 2013 spring gushu/QieDuan Lao Zhuni, Chen Tu Gen

Po dlhšej dobe som sa konečne dostal k super čajovaniu a hlavne foteniu. Ako keby to tak malo byť, pretože hneď ako som začal, tak mi slnko urobilo krásnu kulisu. Na tento čaj si treba urobiť čas. Minimálne hodinu, pretože stojí za to všetko nechať tak, vypnúť telefón, vypnúť počítač, odpojiť zvonček, treba si urobiť takú pohodičku. Preto som zvolil piecku, má to potom ten správny šmrnc a navyše mám veľmi rád keď počujem ako konvica krásne syčí tesne pred zovretím vody. 
After some time I finally got to perfect tea taking and especially to photo shooting. As if it should be like this, because immediately when I started, the sun made beautiful scenery. For this you need to make time. At least one hour, because it is worth to let everything be, turn off the phone, turn off the computer, disconnect the doorbell, you should make a comfort. Therefore I chose the oven, only then it has the right jazz and moreover I like very much to hear how beautifully the pot hisses just before the water boils.

Lao Banzhang 2013. Už keď som ovoňal koláč tak preskočila iskra. Hneď som vedel že to bude niečo extra. Tá surová silná prenikavá vôňa, neskutočne čerstvá, ovocná, pripomínajúca čerstvé marhule ma doslova ohromila. 
Lao Banzhang 2013. Immediately when I smelled the cake, I loved it. I knew it would be something extra. The raw strong penetrating odor, extremely fresh, fruity, reminding fresh apricots, stunned me literally.
 


 Pri tomto čaji som tak rozmýšľal aké mám vlastne šťastie že poznám Peťa pretože by som tento čaj nielenže neobjavil ale ani sa k nemu asi nedostal, lebo tá cena je naozaj vražedná. Ale hold, za kvalitu sa platí, s tým sa treba zmieriť. A po dnešnom dni ako som dopíjal posledný dúšok, som si vzdychol, no budem musieť šetriť, chcem ho!
Taking this tea I was thinking how lucky I am when I know Peter, because otherwise I would not discover this tea but also I would not get to it, because the price is really deadly. But you know, you need to pay for quality, and resign to it. And after today as I was finishing the last sip, I sighed, I need to save, I want it!
 Na prípravu som použil čisto ručne robenú QieDuan z Lao Zhuni ktorú vyrobil Chen Tu Gen. Je jedna z naj konvičiek aké sa tu dajú zohnať. Táto konvička bola vyrobená z prvotriedneho, prírodného materiálu. Neboli použité dodatočné farbivá alebo iné chemikálie.
For preparation I used real handmade QieDuan of Lao Chen Zhun made by Tu Gen. It is one of the best pots what you can get here. This pot was made of excellent, natural material. There were not used any additional dyes or other chemicals.
Používam ju vyslovene len na naozaj kvalitné shengy. Dodá čaju takú výraznú chuť až sa tomu nechce veriť. Ukáže pri čajovaní všetky stránky , tie dobre aj tie zlé.
I use it strictly only for really high quality Shengs. It delivers such a distinct flavor of tea as it is hard to believe. It shows in tea taking all its qualities, those well and bad.

Lao Banzhang ma veľmi veľmi výraznú surovú chuť. Človek ju cíti každým kúskom tela. Neviem sa ho nabažiť. Tá sladká chuť, ktorá sa strieda s horkosťou a intenzívnou marhuľovou dochuťou je neskutočná. Treba ho však vedieť aj pripraviť, pretože sa veľmi ľahko môže stať že z toho urobíte nepiteľnú horkú horúcu vodu. Ja som použil 5g na 150ml. Prvý nálev 30-45 sec. Druhý cca 10 sec. Tretí 30 sec. Štvrtý 45. Piaty 50. Šiesty 1 min. Siedmy 1:20. Atď. Dostal som sa po 12 nálevov.
Lao Banzhang has a very very strong raw taste. You can feel it with every piece of your body. I cannot get enough of it. The sweet flavor that changes with bitterness and intense apricot aftertaste is unreal. However, it needs to know how to prepare it because it can happen very easily that you will make non-drinking bitter hot water. I used 5 grams per 150 milliliters. The first tea was 30-45 sec. The second, about 10 sec. The third 30 sec. The fourth 45. The Fifth 50. The sixth 1 min. The seventh 1:20. Etc. I got 12 steepings.


4 komentáre:

 1. oo,Chen Tu Gen cool teapot.
  http://www.zishashuhua.com/themeinfo.asp?themeid=1205
  hhttp://search.discuz.qq.com/f/search?q=%E9%99%88%E5%85%94%E6%A0%B9&sId=8501210&ts=1369581867&mySign=843604d5&menu=1&rfh=1&qs=txt.form.a

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I discovered Chen Tu Gen last winter. His pots are the best I've come across (that I can still afford!). Aren't they just a pleasure to use?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. You truly shared this experience with us; thank you!

  OdpovedaťOdstrániť