piatok 2. septembra 2016

Shu Cha 2008


Posledný blog som zverejnil presne 1. Augusta 2014.


Čo je samozrejme dosť zlé. Premlelo sa veľa vecí, narodili sa nám deti, do toho práca a mnoho ďalšieho. Neviem z akého dôvodu sa mi zmazali na tomto blogu všetky fotky. Budem sa ich snažiť dákym spôsobom oživiť, čo znamená nájsť ich v starom počitači  a znova ich všetky nahrať.  No, bude to mravčia práca, ale snáď to bude stáť za to. Chcel by som tento blog znova trošku oživiť a dať ľuďom  možno zasa zopár dobrých typov na kvalitný čaj. Nakoľko sa mi to podarí neviem pretože mi začala zasa pracovná sezóna a končí mi v decembri. Ale aspoň raz za mesiac by som chcel popísať o čaji. Tak som si to stanovil a tak sa snáď aj stane. Toľko na úvod.


Dnes je ideálny čas na čajovanie. Je 2 septembra, vonku je ešte stále teplo ale už je pomaličky cítiť že leto odchádza a pricháda moje najobľúbenejšie obdobie. Mení sa vôňa vzduchu čo mám ja veľmi rád. Po horúcich dňoch a dusne príde úľava. Dnes by som si zobral na paškál čaj ktorý už asi nedostanete. Mám ho doma myslím že už tri roky. Skoro celý sme ho vypili ale zostalo mi ešte pár gramov. Ak by niekto vyslovene chcel, viem darovať dákych 5g na „koštovku“.Jedná sa o skvelý SHU od koho iného ako od Peťa Staníka z pu-erh.sk Tento čaj by som vyslovene odporučil ľudom ktorí majú radi jemný SHU a nemajú radi moc horkú a typickú silnejšiu zatuchnutú chuť.


Chuť tohoto SHU je teda veľmi jemná, oriešková a ktorá sa ťahá do tej povestnej zemitosti a zatuchnutosti. Ale naozaj len veľmi jemne. Dochuť je stále oriešková a jemne nasladlá. Dolu na obrázku sú tri nálevy. 1,2,3tí. Prvý má krásnu jantárovú farbu. Je veľmi jemný. Ja mám taký rád, ale niekomu to môže byť málo, takže kľudne môžete nechať lúhovať o trošku dlhšie ako býva zvykom.  Druhý a tretí sú tmavšie, skoro identické. Chuť je výraznejšia ale aj napriek tomu že sú nálevy tmavé, stále je skvelá jemná. Čaj vydrží cca 5 nálevov. Ten posledný som lúhoval asi 8 minút. Farba nálevu sa priblížila k prvému.

Na prípravu som použil klasicky čajovú keramiku od Petra Nováka a Mirky Randovej. Misku som kupoval už neviem odkiaľ. Mal by som si to zistiť, pretože sa z nej veľmi dobre pije. 

Takže podčiarknuté a zhrnuté, shu cha 2008 je skvelý jemný čaj aj na častejšie popíjanie. Jediná nevýhoda tohto čaju je, že sa strašne rýchlo míňa. A už sa mi ho asi nikdy nepodarí zohnať. Cenu si už nepamätám.Na paškáli mám ďalšie určite výborné SHU. Už sa na ne teším, ale o tom potom. Akoby povedal Béla Bugár. Týmito poslednými slovami  by som teda rád ako Béla premostil na ďalší čaj, ktorý dúfam príde čoskoro.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára