štvrtok 3. januára 2013

Yunnan Gao Shan Cui Ming

Úvodom by som chcel najprv všetkým zaželať aby ste nového roku vykročili tou správnou nohou. Po vianočných  orgiách v podobe prejedania, leňošenia a prepínania programov pred telkou (mám neskutočne vypracovaný palec a deravé ovládanie z toho večného skúmania čo kde dávajú), som sa konečne dostal k čaju. Dám si zelený, potrebujem načerpať energiu a nejako sa rozbehnúť do toho pracovného roku. Ide o čaj z najčistejších Yunannských plantáži v bio kvalite. List je stredne veľký, pravidelne stočený s obsahom tipsu a prvých dvoch lístkov. Budem čajovať vonku na čerstvom vzduchu, určite mi to len prospeje. (O hodinu neskôr.) Prospelo mi to. Krásne svietilo slnko, človek by ani nepovedal že je Január. Topia sa posledné zbytky snehu pretože keď vyjde spoza mrakov, krásne hreje. Pri popíjaní čaju, robení fotiek a písaní počúvam soundtrack z pána prsteňov. Som mimochodom veľký fanúšik J. R. R. Tolkiena. Pri čítaní alebo pozeraní fotiek si môžte vypočuť jednu z mojich najobludnejších skladieb z dielu dve veže: http://www.youtube.com/watch?v=im5CIpMFo4Q.

At the beginning I would like to wish you all the best in the New Year, to enter the right foot. After the Christmas orgy in the form of overeating, lounging and switching programs in front of TV (I have a very strong thumb and leaky remote control of eternal seeking what is on), I finally got to tea.
I'll have the green one, I need to replenish my energy and somehow to take run to the next working year. This is a tea made from the purest Yunann plantation of bio quality. The letter is  medium size, regular rolled with the content of tips and the first two leaves. I'm going to take tea outdoors on the fresh air, it must do better for me. (About an hour later.) It was great.  Sun was shining lovely, one would not even say that it is January. The last pieces of snow are melting because when it comes out from behind the clouds, it warms perfectly. While sipping tea, and taking pictures and writing I am listening to the soundtrack of Lord of the rings. By the way I am a big fan of J. R. R. Tolkien's trilogy. While reading or viewing the photos you can listen to one of my most favourite songs from the episode of the two towers: http://www.youtube.com/watch?v=im5CIpMFo4Q.

 

Tomuto čaju prospeje 80-85 stupňová voda minútové lúhovanie. Prvé tri môžu byť tu minútku, minútku 30. Ďalšie dve už tak 2 minúty s 90 stupňovou vodou. 

This tea will benefit the 80-85 °C water and one minute steeping. The first three can be here one minute or one and half minute. The other two 2 minutes with with 90 °C.

Vôňa tohoto čaju je krásna svieža. Povedal by som že plná života. 

The smell of this tea is beautiful fresh. I would say that full of life.
 Milujem čajovania vonku. Človek si to všetko rozhodne vychutná lepšie. Dnes mám tuším nejakú sentimentálnu náladu.

I love taking tea outside. You enjoy it definitely better. I think today I have some sentimental mood.


Nálev má sviežu jemnú svetlo zelenú farbu. Chuť má čerstvo krémovú, s výrazne kvetinovými až citrusovými spodnými tónmi. Dochuť je krásna citrusová.

The tea has fresh soft light green color. The taste is fresh creamy with significantly floral and citrus lower tones. The aftertaste is beautiful citrus.


Tomuto čaju by som dal určite 10/10. Ešte aj teraz pol hodinu po čajovaní, mám pocit že ho stále cítim. 

This tea, I would definitely rate 10/10. Even now, half an hour after teaing, I think that I can still feel it.

Už som vravel že milujem čajovania vonku? Asi áno.

Have I already said that I love teaing outside? Probably yes.

4 komentáre:

 1. Parádička, Yunnanský čaj z organickej produkcie môže byť zaujímavý. Pil som zopár zelených čajov z Yunnanu, ale moc ma nenadchli. Tento však vyzerá pekne aj spracovaním listu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento caj mi poradili v Cajovom dome :) Urcite by som odporucil :) Aj cena je uplne super :)

   Odstrániť
 2. Congratulations to such beautiful photos. You can feel the nice atmosphere by just looking at them. Where do you enjoy tea outside? Do you have a balcony or a garden where you can easily go?
  Btw, happy new year to you too!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hello Luke
   Thanks a lot! Yes i have a garden with nice nature which is a nice model for taking pictures :) I am trying to get as much atmosphere as possible what they really are.

   Odstrániť