štvrtok 8. novembra 2012

Dušičkový Darjeeling Singell Special

Jedna z vecí ktorú mám naozaj rád, je podvečerný ostrý svieži jesenný vzduch. Jeseň je pre mňa najkrajšie obdobie v roku. Samozrejme aj leto ma svoje výhody ako baby v plávkach, prípadne bez nich, žúrky a človek sa nemusí obliekať ako cibula. Ale aj tak. Na jeseni mám rád to skoré stmievanie. Ľudia potom skôr spomalia. Je menej zloby zo stresu a tepla. A akonáhle sa začne "zjesenievať" ľudia začínajú tak nejak automaticky myslieť na vianoce a sú k sebe milší. Teda pokiaľ zrovna nefúka silný vietor, sú 3 stupne nad nulou a prší, vtedy ide všetká milota bokom. Neviem či to tak vnímam iba ja, ale v tomto období sa mi zdá ze všetko tak troška utíchne. Okrem brechajúcich psov po celom Zálesí, im jesenný kľud nič nehovorí.

One of the things that I really like is is early evening fresh autumn air. Autumn is the most beautiful time of the year for me. Of course, the summer has its advantages like girls in bikini or even without them, parties  and when we do not have to dress like an onion. But even so. In autumn I love that early darkfall. People then tend to slow down. There is a less malice from stress and heat. And when autumn comes, people start to think automatically of Christmas and they are nicer to each other. Well, if the wind is not just blowing so strong, aren´t 3 degrees above zero and raining, then all love is away. I do not know if it is just me to feel it but at this time everything seems calm. Instead of barking of dogs around the whole Záleisie, they do not care about the autumn peace.


Dnes som sa rozhodol užiť si tento podvečer a toto moje obľúbene ročné obdobie s Darjeelingom Singell Special FTGFOP-1-clonal Organic First Flush 201.

Today I have decided to enjoy this evening and my favourite season with Darjeeling Singell Special FTGFOP-1-clonal Organic First Flush 201.


Je to ďalší z Darjeelingovského setu z nomáduČaj v zohriatej konvičke krásne, plno ovocno-kvetovo zavoní. Nálev je medovo žltý. 

It's the new one of the Darjeeling set from nomád. Tea in the warm pot smells beautifully, full of fruit-flower odour. The tea is honey-yellow. 


Chuť je dominantná. Veľmi záleží akou vodou, myslím teplotu, ho budete zalievať a aké dĺžky lúhovania zvolíte. Pri zaliatí horúcou vodou, čaj zhorkne. Pri dlhšom lúhovaní tak isto.
Určite sa mu viac hodí cca 85 stupňová voda a kratšie lúhovania. Prvý nálev je fajn tak cca 20-30 sekúnd. Druhý by som zlieval prakticky okamžite. Ďalšie už okolo tých 50 sekúnd a potom už podľa chuti.

The taste is predominant. It depends what water, I mean its temperature, you will use and what length of leaching you choose .  When we use very hot water, the tea will be bitter. In the longer leaching as well. Definitely, more suited for the tea is 85 degree water, less leaching. The first tea is the best to soak about 20-30 seconds. The second one I would flush practically immediately. The other I would soak about 50 seconds and then by taste.


Chuť je svieža, cítiť tropické ovocie, hrozno, pri dlhšom podržaní v ústach sa dá zachytiť aj kvetinová chuť. Prebíja sa aj miernulinká nahorklosť. Dochuť je citrusová.

The taste is fresh, you can feel the tropical fruit, grapes, in the longer keeping in your mouth you can feel even the floral flavor. There is also the slight bitterness. Aftertaste is the citrus.


Veľmi príjemný čaj na poobedné spomalenie. Aj cena je rozumná. Stále ale vedie Castleton. No idem sa ja oddávať pravidelnému dýchaniu a pri tom si popíjať, tento čajík má v sebe potenciál dnes ešte prekvapiť.

It is a very nice tea at the afternoon slowdown. Even the price is reasonable. But Castleton still leads. Well I'm going to take on with the regular breathing and  drinking, this tea has the potential to even surprise me today.
2 komentáre:

  1. Tak-tak, jeseň je aj moje najoblubenejšie ročné obdobie. Predsa len v 30°C ten čaj tak nechutí ako na jeseň :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Tak tak :) Cez leto sme začínali čajovať až tak kolo 10 večer, toto leto bolo fakt teplo. A potom sme sa domov ťahali nadránom :)

      Odstrániť